Vinczeffy Zsolt "Zerge" CycloCross Budapest Bajnokság Felnott Férfi Gyoztese

Ez a verseny méltán népszeru a crossosok körében, hisz sok technikai elemet tartalmaz egy körön belül is, s ráadásul a Postás pálya hossza sem kelloképpen hosszú, de mivel Zuglóban, a városközpontban a 106 éves Postás egyesületrol van szó, így ezt is elnézi a szövetség. Tehát nagyok a körszámok, és sok a technikai elem. A pályán ez a 8. Budapest bajnokság, tehát már a rutinos versenyzok kívülrol tudják, de mivel tereprol van szó, így még verseny közben is állandóan változik. Szerencsére a decemberi aránylag meleg és a kitartóan szitáló eso kelloképpen technikássá tette a kanyarokat az olykor mély, nyomvályús talajon. Az 1500 méter hosszú pályában 3 lépcsosor és 5 mesterséges akadály nehezítette a versenyzok dolgát.

Kivételesen a legtöbb induló az Elite férfi kategórián volt, így nem csoda, hogy a szurkolók is itt várhatták a legnagyobb csatát a leggyorsabb versenyzoktol. Ez nem is maradt el, az eddig 9 éve Bajnok Vinczeffy Zsolt (alias Zerge)  is az élmezonyben tekert, a hazai pályán lévo Vígh Zoltán és Specziár Viktorral együtt. Viktor és Zsolt is amúgy exPostás versenyzok voltak… A versenytáv felénél Vígh robbantott, olyannyira, hogy 1 kör kellett a 2 rutinos öregnek a befogására. A negyedik helyen Specziár klubtársa Szórádi Balázs tekert, s amikor a 3-as vonat megtorpant taktikailag, akkor jött -jött, majd utolérve az élbolyt.

Ez után Vinczeffy állt az élre, hogy Szórádi ne érjen fel, hisz Viktornak nem volt érdeke menni, Vígh U23 kategóriás, azaz 23 év alatti. 3 kör elég volt, hogy Specziár biztonságos távolságból kísérje az élen tekeroket, ahol az utolsó körre maradt az összetett gyozelem. Sajnos Vinczeffy rutinja kevés volt, hisz az utolsó 500 méteren erobol eltekert tole Vígh, aki megnyerte így elso nagyobb crossversenyét.