Tokod 4X és DH

Tokodhoz fuzodik az elso nagy durranásom, amikor is 2002-ben úgy nyertem meg egy DH versenyt, hogy az egész mezonyt a hátam mögé utasítottam… Azóta Tokod a szívem csücske. =)

Két kis videó: 1-es és 2-es

Fotós: Szabó Zsolt

10.06. Szombat 4X

Szombaton korán kelés… nyugisan bepréselem a kisautóba a két bringám és 2 napi hideg élelmet. Kicsit 9 óra elott értem oda oldalbordámmal az Epszony bányába, ahol az elso utam a 4x pályához vezetett. GuMi még simogatta, söprögette, porszívózta a pályát, én meg nem gyoztem pupillázni a különbözo ugrató-kombinációkra. Misi mosolygott, én pedig erosen izzadtam és összeszorult a gyomrom… A Stolberg-i EB ehhez képest gyaloggalopp volt… Én voltam az elso bringás aki végiggurult eme földkupacokon, amit itt-ott sziklakerttel díszítettek (csak a kaktuszok hiányoztak).

Az elso light-os gurulás után jöhetett a fekete leves… Valami megmozdult bennem… Az a régi jó érzés, sikerült zsebre rakni az agyam =)

A pálya elso felén végig próbáltam az összes ugratót. Minden frankón ment. A rajtegyenes volt az elso magas léc. A rajtdombtól kb. 10 m-re a 4 felé osztott pályán 4 féle akadálykombináció várt. A lényege mindegyiknek az volt, hogy kb. 7-8 m hosszon 6m-es a szintkülömbség. Az egyik nyomon ezt egybe le lehetett ugrani. (persze hogy ott közlekedtem). A leugrás után azonnal ott volt egy 6m-es ugrató és a leérkezo… és egy derékszögu kanyar… majd, hogy teljes legyen az örömöm, és az adrenalin nehogy a kritikus érték alá essen még egy ugrató… Innentol a pálya aljáig viszonylag nyugi, 1-2 szikla és letörés zavar csak be a finishig. Ott viszont elszabadul a pokol! A pálya közepén egy 7m-es ugrató (ami legalább 10 m-nek látszik) 2m-es kidobóval, ezt jobbról és balról kis ugratókon lehet kerülni, de úgy jóval lassabb volt a dolog. Ha mindez nem volt elég, akkor a feltolásnál is figyelni kellett, mert minden tiszta tüske volt.

Az idoméron tudtam másodszor végigmenni teljesen a pályán, de ennek ellenére a 2. idot bringáztam. Ez azt jelentette, hogy a legerosebb bringással csak a döntoben találkozok, ha kibírom addig… Nem is volt semmi gond, papírforma szerint elso helyen Prájcer Peti végzett, szorosan utána ÉN és a 3. helyen Priseczky Milán.

A szuperdöntoben 32-es elodöntovel kezdtünk, és végig elso helyen törtettem a dönto fele. Itt ismét Prájcerral meccseltem és szintén a papírforma jött be. Itt is 2. lettem.

Ebben az évben nem nagyon sikerült 4x-on eredményt produkálnom, de most revansot vettem. Egy olyan pályán sikerült dobogóra állnom, amit eddig csak filmekben, a világkupás snitteknél láttam.

10.07. Vasárnap DH

Reggel enyhe izomlázzal keltem az elozo napi megmérettetéstol. Gurultam 1-2-t a DH pályán és gyakoroltam kicsit a gázosabb részeken. A pálya 23-a egy füves lejton ment a bokrok között. Itt millióval lehetett hasítani és driftelni. Innen bezuhantunk egy katlanba, ami után már csak a cél volt hátra 2-3 ugratóval. Az idoméron nem akartam nagyon kapkodni és 1:37:12-es idot futottam, amivel a középmezonybe kvalifikáltam magam. Éreztem, hogy ezen az idon 4-5 másodpercet még tudok javítani. Ez be is jött volna, ha a katlanba bezuhanásnál nem hibázok. Nem tudtam megfelelo íven és tempóval fordulni és itt elúszott a dobogós helyezésem. 1:33:80-as idom csak a 8. helyhez volt elég. Az vigasztal, hogy 2 másodpercen belül kb. 10-12-en voltunk. Nagyon szoros volt a mezony.

A DH verseny házi versenyecske volt és én annak örülök igazán, hogy a 4X-on nagyon jó eredményt sikerült produkálnom.