Tiliment maraton és Zalakaros pályabejárás

Buruczki Szilárd blogjában ír rendszeresen a versenyeiről, felkészüléseiről. Itt két újabb eseményről olvashattok:

Sziasztok!  Mostonában sok minden történt velem, néhány fontos dolgot szeretnék megosztani veletek. Újabb kemény megmérettetésen vagyok túl, de most már a hosszabb maratonokra készülök, ezért egy maraton versenyt vettünk célba, még elérhető közelségben. Ritámmal már szerdán indultunk útnak Szlovénia felé, közben megszálltunk Zalaegerszegen is szüleimnél, hogy megtörjük a hosszú monoton utat és szüleimet is meglátogassuk.

130430 szilárd 1

Első célpont Zalaegerszeg után a portorozi tengerpart volt, mivel Ritának itt volt egy 2 napos üzleti elfoglaltsága, ahova engem is meghívtak. Összekötöttük a kellemest a hasznossal (munka, nyaralás, versenyzés) egy rövid 4 napos túra alatt. Nagyon szép napos időnk volt mind a 4 nap, az edzéseket jó volt megcsinálni a tengerparti friss levegőn. Ritának is jutott egy kis ideje a feszített időbeosztása mellett egy kis pihenésre, egy kis öröm bringázás a tengerparton és wellneszezésre a hotel fürdőjében. :-) Egy kis szórakozás sem maradhatott ki a SIW konferencia záró estjén!  A pirani só hangárban egy vacsorával egybe kötött álló fogadásra voltunk hivatalosak. Nagyon finom szlovén specialitású ételeket szolgáltak fel és az élő zenét játszó szlovén együttes felejthetetlenül muzsikált. :))
Verseny előtti napon utaztunk át Portorozból az olasz Tiliment maraton verseny helyszínére Spilimbergoba. A szervezők vártak minket egy VIP nevezéssel, amelyet Ritám levelezett le a főszervezővel. Nagyon barátságosak és rendesek voltak, vacsit és szállást is felajánlottak. Rajtnál meglepődve láttam, hogy az aktuális Európa bajnok Hynek Kristian és Világbajnok Ilias Perakles is indult míg természetesen az olasz bajnok is rajthoz állt. Szép számmal indultak a 104 km-es távon egy erős mezőnnyel. Több környező országból is jöttek versenyzők. Lassú rajttal indultunk majd 3 km után éles rajtot követően indultunk meg, ahol a tempó egy XCO versenyzéshez hasonlított és a pálya is sokszor beszűkült egynyomosra.  Pár helyen torlódás alakult ki, néhány métert tolni is kényszerültem a bringát. A rázós köves terepen kirázódott az egyik kulacsom, egy kulacs nem sokáig volt elég. Két-három itató zónánál kénytelen voltam megállni utána tölteni. Ezért az élbolyra már nem tudtam felérni a megállások miatt.  Nagyon jól éreztem magam a versenyen és élveztem a szép Dolomitok, technikás, brutális köves terepét.

130430 szilárd 2

A 104 km -es távon 2600 méter szintet tettünk meg, a technikás köves lejtőkön majdnem kiesett a kezemből a kormány annyira elfáradt a kezem. Hegyekből nem volt hiány csak az utolsó 5km volt síkabb, de ott is egy széles patak mederben mentünk, ahol mély kavicsos  és homokos terep nehezítette az gyors haladást. Az utolsó kilométer Spilimbergo templomához vezetett fel egy szerpentines meredek emelkedőn, majd néhány száz métert bringázva még a belváros utcáin a Főtéren volt a rajt-cél állomás ahol Ritám már várt rám! :) Nagyon örültem, hogy ilyen jól ment a verseny, jól látszik a teljesítmény értékeken a fejlődés. A 15. helyen futottam be a kemény mezőnyben, csak 2,5 percet kaptam a világbajnoktól a 4,5 órás Tiliment maratonon. Köszönöm Ritának a sok segítséget, nagyon ügyesen intézte a dolgokat, felfogadom a személyes menedzseremnek. :-)  Nem sok időt töltöttem otthon, már szerdán útnak indultunk Zalakarosra, hogy feltérképeztük a Tour de Zalakaros rövid és hosszú 110 km-es pályáját és néhány fotóban ismertessük a pálya érdekes részeit. Én a frissen újra épített Merida Scultura evo országútimmal jártam be a pályát. Most először próbáltam ki a Northwave Extrem Tech fehér országúti cipőt Speedplay team zöld pedállal. Elsőre nagyon ütős kombó, majd később írok róla többet, ha több tapasztalatom lesz a high tech kiegészítőkről.

130430 szilárd 4

Nekem nagyon tetszik az útvonal, még ha nem is terepen megy, bár néhány helyen hasonlít a terepre. Az országban a másodrendű utak már csak ilyenek, legalább a bringás nem alszik el bringázás közben. :) Ettől függetlenül a verseny nagyon szép útvonalon megy, Zala legszebb tájain jártunk a szép tavaszi napsütésben. Kedvenc helyem, a Börzönce falu 15%-os emelkedője, 1,5 km hosszan és csalókán emelkedik, és a út minősége is nagyon jó. A 110km-es táv sok kis dombjának megmászásával összesen több mint 1000 méter szintet tartalmaz.

130430 szilárd 5

Mi ott leszünk a Tour de Zalakaros versenyen. Ti is gyertek, jó program lesz kicsiknek és nagyoknak, ahol akár több távra is lehet nevezni, sőt még túrák is indulnak, biztosan jó családi program lesz.

130430 szilárd 3

Következő versenyem hétvégén lesz a kolozsvári Bükk maraton, újabb összecsapás Marcival.