T-Mobile Top Maraton sorozat 2. állomás – MVM Duna Maraton

A pilisi hegyekben megrendezett, az Inter Mountain Seriesbe is beletartozó nemzetközi versenyen nyolc ország mintegy 1500 bringása állt rajthoz, köztük szinte a teljes hazai élmezőny.

A kerekesek három távon, 100-, 65- és 35 kilométeren,  olykor 42 fokos hőségben,  az erdős szakaszokon  pedig rendkívül magas páratartalom mellett  teljesítették a pályát. Mint Harangvölgyi András főszervező elmondta, a magas Duna okozott előzetesen némi izgalmat, de a versenyzők ebből már csak annyit tapasztaltak, hogy a part mellett vezető országutat a korábbiakkal ellentétben hosszabban kellett igénybe venniük a versenyzőknek, az útbiztosítás azonban jól sikerült.

A német Multivan Merida  Biking Team kerekese, Hannes Genze, csapattársával, a svájci Andreas Kuglerrel  közel négy és fél órás tekerés után, sprint nélkül, kéz a kézben haladt át a célvonalon, azonban a chipes időmérés – no és a jelenlévő versenybírók – egyértelműen Genzét, a 2005-ös Európa-bajnokot hozták ki győztesnek.  A legjobb magyar a harmadik helyezett Parti András lett, őt követte Blazsó Márton.

Az első emelkedő tetején már elléptünk a két meridással, de 25 kilométernél kaptam egy defektet, ami megállásra kényszerített. Habot fújtam a gumiba, majd ahol lehetőségem volt rá, kereket cseréltem.
Időt vesztettem, s mivel a két külföldi a világ egyik legerősebb csapatának egy-egy maratoni menője, az ő összedolgozó duójukat nem sok esélyem volt utolérni. Ráadásul én inkább olimpiai krosszos vagyok – az olimpián is ebben a számban indultam –, egy hét múlva lesz az Európa-bajnokság, nekem már arra a megmérettetésre is kellett koncentrálnom - nyilatkozta Parti.

Genze és Kugler a befutó utáni villáminterjújában elismerően nyilatkozott a szervezésről, a vendéglátásról, mindketten első ízben voltak Magyarországon, mint mondták, szívesen jönnek máskor is.

A hölgyek középtávjára nem feltétlenül volt jellemző a papírforma, rajthoz állt a korábbi többszörös győztes Vajda Márta, a tavalyi legjobb Simon Emese, az extrém triatlon Európa-bajnok Erdélyi Eszter is, de utóbbi kettő nem fejezte be a viadalt, végül Dósa Eszter, Cseh Veronika és Módos Gabriella lett az abszolút sorrend.

A Magyar Kupafutamként is naptárba kerülő viadal kísérő programjai között sikert aratott a 10 kilométeres T-Mobile Természetjáró Túra, mely alkalmával, a pilisi és dunakanyari természetvédelmi területet járták be a bringások, a helyi madárvilágot megcsodálva. A gyermekversenyeket a Visegrádi Sportközpont területén kialakított zárt pályán, több korosztálynak kiírva rendezték a szervezők.

A T-Mobile TOP Maraton sorozat 3. állomására a Bükk Maraton alkalmával, augusztus 2-án, az Eger melletti Berva-völgyben kerül sor, ahol a hegyi bringások a 2009-es bajnoki címért is nyeregbe pattannak.

Eredmények, 10. MVM Duna Maraton, T-Mobile TOP Maraton sorozat 2. állomás, (július 04., Visegrád):