Rekord számú résztvevő Zalakaroson

130626 zala 1

Rekord létszámú résztvevővel került megrendezésre a MERIDA Tour de Zalakaros, mely vasárnap délelőtt Novák Ferenc zalakarosi polgármester pisztolylövésére startolt el a 118, 70 és 33 km-es távokon.

130626 zala 6

A legnagyobb érdeklődésre számot tartó hosszú távra, benne a 15%-os börzöncei emelkedővel és a Zalakaroson belüli hegyi körpályával 350-en neveztek. Bőven tartogatott nehézséget a mezőny számára, melyben az idei évben az amatőrökön túl több licences versenyző is rajthoz állt. A nagykanizsai U23-as magyar bajnok, Simon Péter győzelmi reményekkel érkezett a rajthoz és sikerült is a hazai pálya előnyét kihasználva megnyerni a legnehezebb futamot.

130626 zala 2

A hölgyeknél Szeghalminé Kenyó Anita állhatott a dobogó legfelső fokára, ezüstérmes lett Gáncs Eszter (Szingó SE), a harmadik pedig Gallyas Noémi (Merida maraton Team). A 70 km-es 7Vezér Kalandpark Teljesítménytúra résztvevői közül a hölgyeknél abszolút első lett Mismás Eszter, míg a férfiaknál Pancze Miklós (ABC-Nutrixxion) volt a leggyorsabb.

130626 zala 3

A 33 km-es, a Kis-Balaton természetvédelmi területeit is érintő II. Karos-Spa Kis-Balaton családi bringatúrát 439 kerékpáros teljesítette. A túrán hivatalos időmérés nem volt, de a távot teljesítőknek ezúton is gratulálunk.
Defektet szerencsére alig volt,  de akiknek mégis lett, igénybe vehették a CST ingyenes belsőszervizt is a pálya 4 különböző pontján.
Nagy sikert aratott a hétvége folyamán a BikeFun gyerekverseny, ahol a gyerkőcök és a lelkesen szurkoló szülők is kiválóan érezték magukat.