Módos Gabi második a Crosskovácsin, egyben maraton bajnoki ezüstérmes!

A felnőtt férfiak mezőnyében abszolútban Szlobodnyik Zsolt a hetedik helyen futott be, eredménye annál is inkább figyelemre méltó, mert az U23-as korosztályban – mely ezúttal nem volt külön értékelve – a legelőkelőbb helyen ért célba.

Elstartol a mezőny

Az esős idő és a saras terepviszonyok ellenére a hazai hegyikerékpáros élvonal színe-java rajthoz állt az idei Crosskovácsin, melyen a szervezők egyúttal a maraton bajnoki címeket is kiosztották. A rajtlistán majd’ 500 kerekes szerepelt, a viadal végén 18 kategória legjobbjait díjazták. A felnőtt férfiak mezőnyének csatája a pekingi olimpiára készülő Parti András (Trek Józsefhegyi SE) diadalát hozta, aki a 78 kilométeres hosszútáv végén mintegy nyolc és fél perces előnnyel ért célba Buruczki Szilárd (PCCC-Magellan-Adidas-X-iont) és – az új bajnokot közel negyed órával követő – Melts András (Corratec World Team) előtt. A felnőtt nőknél Deli Anett (Bringavilág SK) bírta legjobban a nagykovácsi sárcsatát,  a 60 kilométeres középtáv leküzdése után Módos Gabriella (Merida Maraton Team) másodikként, a Bringabandás Bickei Anna harmadikként zárt.

Nyilatkozatok

Módos Gabriella: „sár, sár és sár.. A szememben, a számban, a kulacson, a kajámon, a kesztyűben, a cipőben, a gatyában… A saras lejtőket kezdem élvezni, de a tolós felfeléket nagyon nem, ezektől nagyon fáj a térdem… ma is.. és még fog is a következő napokban is... gáz… Legszörnyűbb talaj a világon: az agyagos. Na, az is volt, örökké valóságnak tűnt, beállnak a kerekek, bicót nem bírom megemelni, úgy 30-40 kiló lehetett, vagy én nem toom, de tényleg nem bírtam megemelni, hogy másik nyomba tegyem át. A szervezés tetszett, az nem, hogy verseny után ezerrel tűz haza mindenki, bár ez globális. Na és végre tagolt rajtok. Infrastruktúra okés: bringamosó, fürdési lehetőség, büfé, támogató falu népe. A verseny első 3/4 órájában Anett, Emese, én előzgettük egymást, az agyagosra elsőként érkeztem, de Anett beért, nagyrészt együtt toltuk a bicót, aztán egy hosszabb takarítás közben "ellépett" és előnyét tartotta, majd növelte; a kastélyban ~2 perc volt a különbség, az utolsó kiskörön ezt még növelte. Harmadiknak Emesét vártam, nem tudtam, hogy kiállt. Sárgumival nyomtam, ami a saras részeken jó is volt, de ahogy elkezdett száradni, egyre nehezebben haladtam. Ott inkább esőt kívántam volna, ha már egyszer mocskosak vagyunk…

Szlobodnyik Zsolt: “U 23-ban nincsen bajnoki cím, de ha lett volna, most egy aranyéremmel gazdagodhattam volna. Partitól, Buruczkitól, Meltstől, Bogártól, Grósztól és Szalaytól kikapni nem szégyen, mind idősebb, tapasztaltabb versenyzők. A pálya még sarasan is nagyon tetszett, élveztem, hogy ennyire technikás volt, egyáltalán nem riasztott vissza. Amilyenek a körülmények, egy versenyen mindíg azokhoz kell alkalmazkodni, meg sem fordult a fejemben, hogy föladjam!

Parti András felnőtt férfi győztes: “teljesen rendben voltam, a technika is jól működött. Megpróbáltam jól beosztani az erőmet, az volt a taktikám, hogy a második körben lépjek el. Volt egy hosszabb emelkedő, amit már az előző körben kinéztem, ott tudtam elmenni a Szilárdtól és onnantól kezdve egyedül mentem a célig.

Az első helyen az olimpia van, de a maihoz hasonlóan az olimpiai crossz országos bajnokságon is szeretnék első helyen beérni. Addig is: jövő héten Kisnána Kupa, majd június vége felé a világbajnokság Olaszországban” - nyilatkozott közelgő programjáról az új maraton bajnok.

Mátyus Attila főszervező: “ez volt a 15. Crosskovácsink. Futóversenyként indult, majd az olimpiai krossz versenyeknek adtunk otthont, az elmúlt esztendőkben pedig már maratont szerveztünk. Második napja szinte folyamatosan esik az eső, igen extrém körülmények adódtak, az egyik terepjárónk megborult, a felvezető krosszmotorok is küzdöttek rendesen. Közel ötszázan indultak, a körülmények miatt viszont rengetegen feladták a versenyt. Aki végig ment, annak mindenben volt része, ami egy montiversenyen adódhat. Le a kalappal előttük! A pálya szinte végig liftezett le-föl, a férfiak szintje közel 2200 méter volt a 78 kilométeren, alig volt benne sík szakasz.

Gabi a dobogón

MOAB Andris

Eredmények, 15. Crosskovácsi, egyben Hegyikerékpáros Maraton Országos Bajnokság, Nagykovácsi