A Bükkben Módos Gabriella ismét első

Augusztus 3-án, immár nyolcadik alkalommal rendezte meg Eger mellett a Nagy SE a Bükk Maratont. A versenyre – a viadal történetében rekordként – 1550-en neveztek, a Berva-völgyi rajtnál végül 1330-an sorakoztak. A magyar kerekesek mellett francia, amerikai és román bringások is nekivágtak a Bükk emelkedőinek. A 100 kilométeres táv alkalmával 2500 méter, az 55-ös középtávot teljesítőknek 1300, míg a 44 kilométeres rövidtávosoknak 1300 méter szintkülönbséget kellett leküzdeniük. A viadal a Magyar Kupasorozat utolsó előtti fordulója is volt egyben.

Módos Gabriella, női középtáv abszolút győztese
: „Szeretem a hosszú, aszfaltos kezdéseket, a Bükk Maraton is így kezdődött. Még egy picit bírtam volna jobban menni, jól esett az eleje, beálltam a fiú élboly mögé. A verseny során a nők közül Dósa Eszter sokáig jött mögöttem, úgy éreztem közel egy perccel lemaradva üldöz, végül Nagy Hedvig köztünk ért célba. Ez egy inkább „erőpálya” volt, mint technikai jellegű.