3 X Merida Cyclocross OB Gyozelem

Az egész éjjel csöpögo ónos eso nem csak az aszfaltutakat változtatta korcsolyapályává, a Tamási Termálfürdo közelében kijelölt bajnoki pályát is igencsak nehezen tekerhetové tette. A szervezok ki is vettek egy veszélyesen csúszós részt, máshol pedig rögtönzött földmunkával próbálták járhatóbbá tenni a talajt. A kicsit több mint két kilométeres kör vonalvezetése egyébként kimondottan jól sikerült, megtuzdelve a kötelezo akadályokkal, kevés szinttel, de annál több nehéz, hókásás résszel. A nézok is végig követhették a verseny állását.

Képgaléria a Velo.hu-n

Cikk és interjú Zergével szintén a Velo.hu-tól:

Az amator futamok után a noi verseny hozott hazánkban ritkán látható izgalmas küzdelmet. No nem a spiccre gondolok, mert ott a junior korú Benkó Barbi (LTV Merida Racing) nem csak a felnott noket hagyta faképnél, de még az U17 fiúkat is maga mögé utasította. Mögötte azonban a felnott noi bajnoki címért Deli Anett, Módos Gabriella (Merida Maraton Team) és Fördos Anna (Trek Józsefhegyi SE) meccselt fej-fej mellett.

A férfiak versenyét a junior korú Lukács Bálint (LTV Merida Racing) kezdte a legjobban, fél körön át vezetve a felnott mezonyt, amikor egy kisebb bukás törte meg lendületét. Ezután érte ot utol Vinczeffy Zsolt, aki innentol kezdve nem engedte ki a kezébol a verseny irányítását. Zerge ellenfelei közül Buruczki Szilárd csúnyán beragadt a rajtnál, és az elso körben bent ragadt a mezonyben. Amikor magára talált, és megkezdte Zerge üldözését, már komoly hátrányban volt, és hiába hajtott Zergéhez hasonló köröket felkapaszkodva a második helyre, tovább csökkenteni már nem tudta a távolságot. A junioroknál hasonlóan járt Suppan Márton (Gödölloi SK), akinek szintén a rajt után akadtak problémái, így rögtön jelentos hátrányba került Lukács Bálinttal szemben. Az LTV versenyzoje azonban ettol nem zavartatta magát, külön meccset vívott a felnottekkel, saját kategóriáját pedig magabiztosan nyerte.

Az alábbiakban Vinczeffy Zsolttal készített interjúnkat olvashatjátok:

Velo: Hányadik bajnokságod nyerted ma?
Zerge: Azt hiszem a 8., s a 11. cyclocross OB amin indultam.
Velo: Második éved volt, hogy nem profi szinten kerékpározol, hogyan tudtál készülni a bajnokságra?
Zerge: Nem akartam indulni idén, de aztán valaki felrakta a versenykiírását a Bp Bajnokságnak. A Budapest Bajnokságra elmentem, s 2. lettem, így nem mondhattam magamnak, hogy nem indulok a versenyeken, amiket még szeretek is. E héten úgy jött össze 7 óra edzés, hogy mentem verseny elott 2,5 órát, szóval inkább csak a versenyeken készültem. Nem résztávoztam, nem görgoztem, nem spinningeltem, csak néha futottam és terepen tekertem. Országúton novemberben mehettem utoljára. Karácsony elotti 2 hétben csak versenyen menetem, nem volt idom a meló mellett tekerni.
Velo: Mire számítottál elotte, kitol tartottál esetleg az ellenfelek közül?
Zerge: Mivel nem a gyozelem a legnagyobb cél, így senkitol. A lényeg az volt, hogy játékosan ki tudjam magamból hozni a max-ot. Szerencsére jó formában vagyok mentálisan és fizikailag is, s ezt sorrendbe mondtam.
Velo: Amikor reggel arra ébredtünk, hogy jégpáncél borít mindent, ez neked növelte az esélyedet, tudván, hogy technikailag a legképzettebb vagy a mezonyben?
Zerge: Lehet, bár most inkább robbanékony vagyok, így szerintem egy száraz pályán többet adtam volna a többieknek. Amit fontosnak tartok, hogy engem nem érdekel a pálya, engem a verseny érdekel.
Velo: Milyen technikai finomságok vannak, amit érdemes egy ilyen havas jeges pályán alkalmazni?
Zerge: Szerintem nincs semmi extra, bár a guminyomást 3 bar alá veszem fagyban-hóban. A cipobe erre a versenyre tettem be szögeket reggel, mert amúgy sosincs a cipoimben. A kerékpár kezelését pedig gyakorolni kell. Jó ha van a kéznél egy kis jégoldó a váltócsapokra.
Velo: A verseny elején elhúztak többen is rövid idore, mennyire tartottad kontroll alatt a dolgot, volt-e elore eltervezett erobeosztás, taktika?
Zerge: Lehet, hogy többen tudják, általában elore lefektetett taktikáim vannak a formámhoz igazítva, s persze az ellenfelek fejével is gondolkozok. Amit elterveztem az 100%-ban bejött. Egy nyugodt kezdés volt a cél(valahanyadik helyen persze 5-ön belül), s az elso aszfaltos részen pedig a többiektol el, s egy saját utazó tempó, ideális ívek, szóval ennyi.
Velo: Mikor volt az a pont a versenyen, amikor úgy érezted, hogy meglehet?
Zerge: Kb. az elso kör végénél, amikor az aszfaltos résznél kikerültem a többieket s elmentem. (10kör volt a verseny)
Velo: Általában véve milyen volt a verseny jellege, milyen volt a pálya, mennyit vett ki beloled?
Zerge: Egy ilyen technikailag nehéz soknyomos kásapályán nem nagyon lehet vitézkedni, a lényeg az egyenletesség, s mint mindig a forgós áttétel. Mit vett ki belolem? OB-hoz képest ma nem kellett vicsorognom...
Velo: Pulzusadatok?
Zerge: Ezek szerencsére kemények voltak, 181 átlag pulzus, 186 max, 176 minimum, szóval kiegyensúlyozott... A 2. körben amikor elmentem 184 min pulzus, 186-os max, s ekkor szereztem 25 mp elonyt 6perc alatt.
Velo: Mit tervezel a jövoben, sokan kíváncsiak vagyunk, hogy láthatunk-e 2008-ban a versenyeken?
Zerge: Remélhetoleg IGEN, bár kevés MTB versenyen leszek ott, mivel más sportágakban is rajthoz fogok állni. Szerintem pár OX verseny elite és master 1 vegyesen (Kisnána, Zalakaros, Pilisborosjeno, ???) Szilvás, Crosskovácsi, Bükk, Mátra maraton hosszú és közepes táv vegyesen. Pár Xterra verseny, futóverseny, duatlon verseny, sífutó verseny. Látható, hogy az összetett helyezések nemigen érdekelnek.
Velo: Akkor mik a célok?
Zerge: Nyerni jó, de nem errol fog szólni az év. A lényeg, hogy jól érezzem magam. Versenyeztem eleget eredményekért, most versenyzek szórakozásért, sokkal jobb ez, mint bármilyen játék.
Velo: Gratulálunk még egyszer!